PROMILER iSober S – po(d)ręczny przyjaciel każdego kierowcy!

PROMILER iSober S – poręczny przyjaciel każdego kierowcy!

Problem kierowania samochodami przez osoby będące pod wpływem alkoholu ciągnie się w naszym kraju jak brazylijska telenowela. Każdego roku ma być coraz lepiej pod tym względem, lecz statystyki są cały czas przerażające. Liczba osób, które wsiadają świadomie lub nie za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu, składania do podjęcia działań profilaktycznych.

Kupujcie alkomaty i badajcie się dla własnego bezpieczeństwa oraz innych uczestników ruchu!

Tester trzeźwości, to niepozorne urządzenie, które nie tylko może nas uchronić przed mandatem (w związku z wykroczeniem), ale przede wszystkim przed przestępstwem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przestępstwo polegające na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, a więc gdy stężenie alkoholu wynosi powyżej 0,5 promila, zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat dwóch.

Trzeba mieć na uwadze, iż dopuszczenie się przestępstwa drogowego w stanie nietrzeźwości jest okolicznością obciążającą sprawcę takiego czynu i w związku z tym kodeks karny może przewidywać surowszą odpowiedzialność sprawcy takiego przestępstwa, bądź też wyłączać możliwość skorzystania ze środków pozwalających na ograniczenie odpowiedzialności karnej, bądź też jej złagodzenie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierujący z urzędu traci uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 lat.

W moje ręce trafił produkt marki PROMILER iSober S i o nim chciałbym Wam coś więcej powiedzieć.

Coś, co rzuca się już podczas pierwszego kontaktu z tym urządzeniem, to niezwykle kompaktowe wymiary urządzenia wynoszące 51x105x18,2 mm. Alkomat jest lekki i poręczny. Wyświetlacz jest czytelny, a komendy wyświetlane są w języku polskim.

Najważniejszym elementem alkomatu jest elektrochemiczny czujnik generacji QMol 4.0. Urządzenie dokonuje pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu w przedziale od 0 do 4 promili, z dokładnością pomiaru wynoszącą 0,05 promila.

Prezentowany alkomat okazuje się niezwykle łatwym w użyciu urządzeniem. Chcąc dokonać pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu należy nacisnąć przycisk włączania urządzenia. Po uruchomieniu alkomatu następuje przygotowanie się urządzenia do pomiaru, co uwidocznione jest za pomocą odliczania sekund, poczynając od 5, a kończąc na 0, następnie pojawia się komenda „dmuchaj”. Prezentowany wynik nie tylko jest bardzo szczegółowy, ale również w każdej chwili możemy sprawdzić rezultaty ostatnich pomiarów, gdyż alkomat przechowuje w pamięci podręcznej ostatnie wyniki badań wraz z datą i czasem ich wykonania. Co więcej, posiada również licznik ilości wykonanych dotychczas pomiarów. Istnieje możliwość rozszerzenia pamięci urządzenia poprzez zainstalowanie w nim karty microSD, która zwiększa ilość możliwych do zapisania pomiarów.

Parametr dokładności pomiarów, a przede wszystkim niezwykła smukłość urządzenia, zdecydowały o wyborze tego konkretnego modelu. Plusem jest również kompletny zestaw akcesoriów dołączonych do testera.

Zanim podejmiecie decyzję o kierowaniu pojazdem, dokonajcie pomiaru, gdyż skutki działania mogą nie być już do odwrócenia…

Serdeczne podziękowania dla firmy PROMILER za udostępnienie urządzenia do testów!

Jeżeli chcecie więcej szczegółów, zapraszam na stronę: https://promiler.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *