W dniu 21 kwietnia 2017 roku w USA zakończyło się postępowanie karne toczące się w tak zwanej aferze „Dieselegate” dotyczącej samochodów grupy Volkswagen.

W dniu 21 kwietnia 2017 roku w USA zakończyło się postępowanie karne toczące się w tak zwanej aferze „Dieselegate” dotyczącej samochodów grupy Volkswagen. Wobec koncernu została orzeczona kara grzywny w wysokości 2,8 miliarda dolarów. Ponadto, nakazano koncernowi zapłacić kwotę 1,45 miliarda dolarów na poczet roszczeń w sprawach wytoczonych przez amerykańskie agencje regulacyjne.
Koncern miał się przyznać do trzech zarzutów zbrodni za nielegalne sprowadzenie do USA 600 tysięcy pojazdów wyposażonych w silniki diesla, w których zainstalowano oprogramowanie do oszukiwania czujników emisji spalin. W ramach zawartej umowy, na mocy której koncern przyznał się do winy, spółka zostanie poddana nadzorowi w trakcie trzyletniego okresu próby, podczas którego będzie dokonywana kontrola przestrzegania zasad etyki oraz prawa w spółce przez niezależnego audytora.
Źródło: https://www.nytimes.com/2017/04/21/business/energy-environment/volkswagen-diesel-emissions-sentencing.html?_r=0
https://www.youtube.com/channel/UCpaZQTkYFBdgZXyqSCAN7VQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *