Usługa sprawdź punkty karne

Usługa „Sprawdź swoje punkty karne” w ramach której kierowcy będą mogli sprawdzać stan swoich punktów karnych przez internet jest już gotowa i ma zacząć działać od poniedziałku 24 kwietnia 2017 roku– poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.
Początkowo usługa miała być dostępna od 01 kwietnia 2017 roku, lecz prace nad systemem się przedłużyły.
Jest to kolejna inicjatywa, po „Historii pojazdu” oraz „Bezpiecznym autobusie”, skierowana do zmotoryzowanych obywateli.
Usługa ma zostać udostępniona na portalu obywatel.gov.pl, a aby z niej skorzystać, wymagane będzie założenie zaufanego profilu (ePUAP), który potwierdzi naszą tożsamość podczas wirtualnych kontaktów z urzędami.
Profil zaufany można założyć rejestrując się na stronie pz.gov.pl, a następnie odwiedzając Punkt potwierdzający z ważnym dowodem tożsamości lub poprzez zewnętrznego dostawcę tożsamości. Obecnie z takiej alternatywy, w postaci zewnętrznego dostawcy tożsamości, mogą skorzystać klienci kilku banków: PKO BP, Inteligo, ING, Envelo bądź Millennium Banku.
Baza danych będzie zawierała takie informacje jak: stan punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informację o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie punktów tymczasowych, a więc takie informacje, które są uwzględnienie przez policjanta nakładającego na kierowcę mandat.
https://www.youtube.com/channel/UCpaZQTkYFBdgZXyqSCAN7VQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.